wtorek, 31 maja 2016

Trendy wnętrzarskie w projektowaniu sypialni

Jak powinna wyglądać sypialnia Waszych marzeń? Czy śnicie o wielkim, miękkim łożu z baldachimem, czy raczej preferujecie surowy, oszczędny styl, który ogranicza się do drewnianego prostego łóżka z oparciem? Jakie pokoje sypialniane trafiają w Wasze gusta - skandynawskie, w stylu glamour, a może tradycyjne z standardowym układem: łóżko, szafa + dwie szafki nocne?

Coraz częściej zastanawiamy się nad tym jak powinna wyglądać sypialnia idealna i staramy się pogodzić w niej funkcjonalność, komfort i odrobinę wnętrzarskiego sznytu, tego czegoś co sprawia, że dany pokój to kolejne wyzwanie, a nie tylko przestrzeń do zagospodarowania. Przygotowaliśmy dla Was kilka trendów, które udało się zaobserwować w ostatnim czasie w aranżacjach sypialnianych.



Spokój, wyciszenie, minimalizm


Udowodniono, że najlepiej odpoczywa się nam w niezagraconym, przestrzennym pomieszczeniu, w którym liczba mebli i akcesoriów jest ograniczona. Dlatego planując wyposażenie sypialnii najlepiej ograniczyć się do najpotrzebniejszych mebli i skupić się na detalach, których naprawdę potrzebujemy. Minimalizm na ścianach sprzyja wyciszeniu, poniważ nic nie rozprasza naszej uwagi. Sypialnie zatem powinny być oszczędne w dekoracjach, funkcjonalne pod względem wypoczynku. Dobrze jest, jeżeli są oddalone od strefy dziennej oraz drzwi wejściowych. Idealną stroną świata do umiejscowienia sypialni jest strona wschodnia - od rana zapewnia nasłonecznienie, wieczorem jest zacienione i nie nagrzane.

2 w 1 - sypialnia + garderoba lub sypialnia + łazienka


Ten trend przyszedł do nas z zachodu i bardzo szybko się przyjął. Komfortowe zestawienie to połączenie łazienki z sypialnią lub garderoby z sypialnią. Pierwsza opcja zapewnia intymność gospodarzom i sprawia, że praktycznie tylko oni będą korzystać z tego pokoju łazienkowego. Wygoda i funkcjonalność to kolejne zalety o których nie trzeba za wiele mówić. W końcu po przebudzeniu to właśnie do łazienki kierujemy swoje pierwsze kroki. W opcji z garderobą zyskujemy oddzielne pomieszczenie na nasze ubrania, gdzie wygodnie możemy wybierać strój dnia. Musimy tylko pamiętać o zachowaniu równowagi, by pokój towarzyszący (łazienka lub garderoba) nie zdominowały sypialni.



Łóżko z wysokim wezgłowiem lub panelem drewnianym


Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, dlatego powinniśmy go ustawić na ścianie przyciągającej największą uwagę po przekroczeniu progu w tym pomieszczeniu. Oprócz tego, że łóżko musi być wygodne, musi być także ładne.
Bardzo popularne stało się teraz zamawianie lub robienie na specjalne zamówienie łóżka z wysokim wezgłowiem, najczęściej tapicerowanym lub montowanie za nim drewnianego panelu. Oprócz tego, że jest to obecnie jeden z bardziej modnych mebli to dodatkowo wygłusza ono przestrzeń do spania zapewniając większy komfort i bardziej spokojny sen. Łączymy zatem funkcjonalność i najnowsze trendy designerskie.

Przytulnie czy industrialnie


I tak i tak - to zależy co nam się podoba. Nie zapominajmy jednak o możliwości przemycenia do sypialni przemysłowych akcentów, industrialnych lamp czy fabrycznych akcentów. Można to zrobić także w sypialni, a w gładkich, betonowych sceneriach odpoczywa się tak samo dobrze.



Technika lubi sypialnię


Technika lubi sypialnię, dlatego nie bójmy się wprowadzić do niej inteligentnych rozwiązań - regulacja temperatury, zasłon lub rolet, umieszczenie bezprzewodowych systemów audio czy automatyzacja urządzeń muzycznych wraz z przebudzeniem domowników to znak naszych czasów.

A jak wygląda sypialnia z Waszych snów?

3 komentarze:

  1. Ma ktoś z was kominek w domu? Coraz częściej wybieramy takie dodatkowe źródło ogrzewania. Firma Ignif ma niezbędne do jego budowy wkłady, kasety, czy też drzwiczki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aktualnie jest wiele trendów oraz stylów. Ja uwielbiam kolor biały w sypialni! Ja swoje mieszkanie oddałam w dobre ręce tutaj, architekt godny polecenia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak bardzo różnią się trendy w projektowaniu domowych sypialni, a tych hotelowych? Na pewno wiem, że w przypadku hotelowych wnętrz trzeba postawić na dobrej jakości łóżka hotelowe , które będą inwestycją i zapewnią komfort gościom hotelowym. Domowe łóżka też muszą takie być, ale jednak zwraca się tutaj uwagę na nieco inne aspekty. Dlatego ogólnie wydaje mi się, że zaprojektowanie hotelowych przestrzeni wymaga znacznie więcej czasu, ponieważ trzeba dostosować się pod różne gusta.

    OdpowiedzUsuń