czwartek, 31 grudnia 2015

3 rzeczy o których musisz pamiętać projektując pokój dla dziecka

homebook.pl
homebook.pl
Nastał dobry czas dla najmłodszych mieszkańców. Coraz większą uwagę bowiem przykłada się do aranżacji przestrzeni dedykowanej dzieciom. Nie wystarczą już kolorowe mebelki, naklejki na ścianie i biurko pod oknem. Teraz projektując pokój dla Twojej pociechy musisz wziąć pod uwagę funkcjonalność spójność z pozostałymi przestrzeniami oraz trendy.

Funkcjonalność

Pracując nad wyposażeniem pokoju dziecięcego skupmy się na wykorzystaniu przestrzeni w jak najbardziej optymalny sposób. Musimy zadbać o to by dzieci czuły się tutaj bezpiecznie i swobodnie. Skorzystajmy z informacji od nich płynących i wybierzmy takie detale, które korespondują z ich zainteresowaniami. W tym wszystkim nie zapominajmy o tym ile lat ma nasze dziecko i na jakim jest etapie rozwoju. Jeżeli jest małe, to zaplanujmy pole do zabawy na podłodze, liczne skrzynie oraz szafki z zabawkami na wyciągnięcie ręki, do tego zorganizujmy  miejsce do kreatywnych robótek. Meble powinny mieć zaokrąglone lub odpowiednio zabezpieczone rogi oraz kanty. Unikamy małych detali, które mogą ulec stłuczeniu. W przypadku większych dzieci pamiętajmy o dostosowaniu mebli. Warto zainwestować także w porządne krzesło oraz biurko.

Dopasowanie do pozostałych przestrzeni

homebook.pl
homebook.pl
Wiadomo, że stylistyka dziecięcego pokoju rządzi się własnymi prawami. Nie mniej jednak powinniśmy zadbać o ujednolicenie barw grających pierwsze skrzypce w naszym domu. Szwedzcy naukowcy zauważyli, że poczucie estetyki wyrabia się w dziecku od najmłodszych lat, dlatego warto już za młodu zaszczepić w pociesze odpowiednie nastawienie do wnętrz i aranżacji przestrzeni wokół siebie.

Pamiętajmy o Trendach

Na szczęście w projektowaniu wnętrz trendy nie zmieniają się tak często jak to bywa w modzie czy makeupie. Jest tutaj większa dowolność, ale decydując się na jeden trend zachowamy konsekwencję.

Trwałością byśmy się tak nie przejmowali. Dziecko szybko rośnie, a w raz z tymi etapami zmieniają się jego potrzeby. Nie ma sensu inwestować niebotycznych środków finansowych np. w drewniane meble czy wysokiej jakości biurko. Prawdopodobnie i tak będzie wymagało wymiany między jednym a drugim etapem szkolnym. Poza tym maluchy mają tendencje do malowania różnymi artykułami po ścianach i wyposażeniu, lepienia plasteliny oraz innych robótek ręcznych. Nie ma sensu upominać dziecka, że tego nie wolno, a tamto się zniszczy. Po co takie stresy, lepiej skupić się na dobrej zabawie.

Jesteśmy ciekawi jakie wy macie podejście do urządzania pokój dziecięcych, dajcie nam znać w komentarzach.

środa, 30 września 2015

Sprytne schowki w domowych zakamarkach



Masz małe mieszkanie, a nowe rzeczy piętrzą się niemal w każdym kącie? Kto z nas nie zna tych historii! Ciężkie i wielkie szafy w każdym pokoju obciążają przestrzeń i skutecznie uniemożliwiają nowoczesną, lekką aranżację. Jest jednak sposób na rozwiązanie tego problemu! Wystarczy chwilkę pogłówkować i wynaleźć atrakcyjne miejsce dla swoich szpargałów, ubrań, przedmiotów sezonowych.

Z pomocą przychodzą nam skandynawscy projektanci wnętrz, a zwłaszcza ich pomysłowość. Nie bez kozery to ikea osiągnęła międzynarodowy sukces. Nikt lepiej niż Skandynawowie nie rozplanują wolnej powierzchni pod schodami, we wnękach czy nawet elementach pojedynczych mebli.

Mamy dla Was dzisiaj kilka pomysłów na ciekawe schowki w małych mieszkaniach. Zapraszamy na tę lekcję porządku i ogłady!

Sprytne schowki w mieszkaniu lub domu


Szuflada lub pudła pod łóżkiem

Łóżko w sypialni, a dokładniej miejsce pod nim, to doskonały pomysł na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na nasze rzeczy. Najwygodniej posłużyć się tutaj szufladą, którą można wygodnie wysuwać. Jeżeli jednak posiadamy mebel bez tej funkcji do doskonale sprawdzą się tekturowe pudła z przykrywką. Możemy takie kupić w Ikei za kilka złotych. Pomieszczą w sobie naprawdę sporo rzeczy. Dobrą opcją będą tutaj także plastikowe pojemniki - w tym wypadku trzeba się jednak liczyć z większym budżetem. Ich największą zaletą jest wysoka odporność na kurz.

A widzieliście opcję z szufladami w schodach? To jest pomysł!


Relingi na ścianach
Niepozorne i małe, proste w montażu, nieocenione w kuchni, gdzie najpotrzebniejsze rzeczy lubimy mieć pod ręką. Niedrogi patent na zwolnienie szuflady przy kuchni. Fajny schowek dla prawdziwych fanów gotowania.

Schowek w podeście
 Budowa podestu to już wyewoluowane prace, ale warto podjąć ten wysiłek bo zyskujemy sporą przestrzeń. Co prawda musimy dysponować wysokim pomieszczeniem, ale taki dodatkowy schodek może wprowadzić odrobinę zamieszania w nowoczesnym wnętrzu.

Schowek w siedzeniu np. narożniku kuchennym lub pufie
To był hit starych czasów, pamiętamy, że wszystkie kuchnie w latach 90 miały takie narożniki, które po podniesieniu siedziska kryły w sobie spore powierzchnie do przechowywania różnych, lekkich materiałów.

Pod schodami schowasz wiele
 Może ukryjesz tam szafkę na buty, może małą spiżarnię, a może nawet pralkę i akcesoria do prasowania. Wystarczy pomyśleć tylko o ładnej zabudowie i do dzieła.

Osłonka na grzejniki z bocznymi szafkami
Jeżeli mamy brzydki kaloryfery to zainwestujmy w specjalne osłonki przepuszczające ciepło, które od boków mogą wyprowadzić szafki na książki, płyty albo pudełka na szpargały. Ładnie to wygląda i wprowadza ciekawy element do aranżacji.
Który z tych pomysłów skradł Wasze serce? A może sami w domu macie interesujące rozwiązania na przechowywanie codziennych szpargałów? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

niedziela, 12 lipca 2015

3 zasady poprawnego projektowania wnętrz

W projektowaniu wnętrz chodzi o zapewnienie komfortu i przytulności w pomieszczeniach, w których spędzamy mnóstwo czasu. Odpowiedni dobór dodatków, kolorów, mebli wyraża nie tylko estetykę mieszkańców, ale także ich sposób odbioru otoczenia. To przecież właśnie w domu mamy czuć się swobodnie i dobrze, to tu odpoczywamy i myślimy o przyszłości. Projektując swoje wnętrza pamiętajmy o 3 zasadach, które sprawią, że będzie to prostsze niż może Ci się wydawać.

Pamiętaj o oświetleniu


Potwierdzono, że w mieszkaniach gdzie możemy zagrać naturalnym oświetleniem żyje się bardziej optymistycznie. Duże okna, balkonowe drzwi, lufciki  w suficie - to nie tylko praktyczne elementy w Twoim domu, wykorzystaj je najlepiej jak się da i spraw, by były największym atutem mieszkania. Naturalne światło wpływa na nasze zdrowia. Jeżeli nie mamy go w nadmiarze to zadbajmy o odpowiednie oświetlenie w pomieszczenia sfery dziennej. Najlepiej spisuje się ciepły biały, ale dostosujmy najbardziej pasujący kolor do scenerii. Lampy stojące i klosze to bardzo ważny element dekoracji, dlatego miejmy na to pomysł by nie okazało się, by bezpieczne rozwiązania są zwyczajnie nudne. W tym sezonie bardzo modne są techniczne, żeliwne lampy, zachowujące przemysłowego ducha.

Strefa dzienna i nocna - musi być podział

Projektując pokoje po kolei pamiętajmy o zachowaniu podziału na strefę dzienną i nocną. Do tej drugiej powinniśmy mieć dostęp tylko my wraz z najbliższą rodziną. Tylko zachowując tę zasadę będziemy czuli się tam komfortowo i intymnie. Dobór dekoracji i dodatków może być również bardziej osobisty. W sypialni czy pokoju do pracy możemy spokojnie odpocząć i pomyśleć. Warto zatem zaplanować układ mebli tak by połączyć przyjemne z pożytecznym. Na koniec dobra rada - sypialnie usytuuj na wchód, wówczas wschodzące słońca da Ci znać, że czas już wstawać.

W sferze dziennej nie musimy się przejmować izolacją akustyczną czy świetlną. To o czym trzeba pamiętać to przede wszystkim dobre skomunikowanie kuchni i salonu. Przyjmowanie gości będzie wówczas o wiele bardziej przyjemne.

Inspiruj się

Jeżeli projektujesz mieszkanie sama inspiruj się i oglądaj zdjęcia online czy w magazynach. Nie kopiuj i nie podążaj ślepo za trendami - skup się na tym czego potrzebują Twoi najbliżsi i rozważając funkcjonalność oraz preferowany styl puść się w wir zakupów.

Czy wśród naszych czytelników znajdzie się ktoś, kto własnoręcznie zaprojektował jakieś pomieszczenie? Jeżeli tak to czekamy na Wasze wskazówki w komentarzach.
 

wtorek, 28 kwietnia 2015

Must have każdej kobiety - Toaletka

Toaletka - obiekt westchnień każdej kobiety. W wielu mieszkaniach nie znajduje się na nią miejsca, w innych nie pasuje do mebli. Błędem jest rezygnacja z tak praktycznego mebla, ponieważ nie tylko dodaje on uroku i smaczku każdej sypialnianej aranżacji, ale także mu funkcjonalne zastosowanie.

Czy zgłosi się do nas jakaś czytelniczka, na której liście życzeń oprócz garderoby nie znajduje się toaletka? Szczerze mówiąc,  my takiej nie znamy! 

Jak powinna wyglądać idealna toaletka?


Dzięki modzie na tego typu meble możemy wybierać zarówno w stylowym designie jak i nowoczesnej formie. Wyłącznie od nas zależy jaki model toaletki wybierzemy, ponieważ producenci zadbali zarówno o amatorów retro style, jak i prostych, XXI wiecznych mebli. Od aranżacji sypialni zależy jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni. Krótkie rozeznanie w ofercie sklepowej daje pełen obraz sytuacji. Toaletkę możemy nabyć już od 400 zł. Cena górna nie ma granic, odrestaurowane modele kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Zastanówmy się co powinna mieć idealna toaletka.

Jedno jest pewne, idealna toaletka posiada duże lustro, w którym możemy przejrzeć się od popiersia oraz dosyć szeroki blat - to zapewni nam wygodne usytuowanie niezbędnych akcesoriów, kosmetyków i przyborów oraz np. ramion podczas wykonywania fryzury.

Bardzo przydatne okazują się także podblatowe szufladki w których skryjemy zbędne produkty. Im jest ich więcej tym lepiej. Niektóre modele mają na stałe przymocowane pojemniki np. na pędzle czy przybory do makijażu.

Gdzie powinna stać toaletka?



Jeżeli wybraliśmy już wymarzony model to warto z równie wielkim zaangażowaniem zastanowić się nad jej umiejscowieniem. Jako, że ma to być poniekąd urodowy kącik, to warto zadbać o odpowiednie, najlepiej dzienne oświetlenie. Dzięki temu każdy makijaż zostanie wykonany szybko i poprawnie. Ułożenie fryzury również nie powinno sprawiać trudności o ile zadbamy o kontakt w pobliżu.

Siedzisko do toaletki


Nasz komfort dopełni wybór odpowiedniego siedziska. Jest wiele foteli pasujących do takiego rodzaju mebla. Możemy zdecydować się na wygodną przy wykonywaniu makijażu pufę bez poręczy i oparcia lub wręcz przeciwnie - wielkie krzesło z obiciem. Funkcjonalny będzie z pewnością fotel obrotowy, za to najbardziej nowoczesny - przezroczyste krzesło z narzuconym futerkiem.




sobota, 28 lutego 2015

Jaki blat do kuchni?

Urządzanie kuchni to prawdziwe wyzwanie dla każdej gospodyni. Już przebieramy nogami na samą myśl o tym wydarzeniu we własnym domu. Planujemy funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów agd, wyobrażamy sobie fronty szafek i ułożenie półek. W całym tym szaleństwie nie zapominajmy o blatach, bo to będzie najczęściej wykorzystywany mebel w tym pomieszczeniu. Blaty są ultra ważne, dlatego zadbajmy o to by było odporne, wytrzymałe i ponadczasowe w stylistyce.

Jaki blat wybrać do swojej kuchni?

Wybór blatów jest bardzo duży, możemy wybierać spośród drewnianych, marmurowych czy tańszych, zwyczajnie laminowanych. Podejmując decyzję dla siebie wybierzmy coś co będzie nie tylko ponadczasowe, ale zdecydowanie utrzymane w stylistyce całego domu. Fani stylu nowoczesnego jak i tego bardziej tradycyjnego z pewnością znajdą coś dla siebie.

Mamy do wyboru:
  • Blaty laminowane
  • Blaty drewniane
  • Blaty kamienne
  • Blaty z aluminium
Blat laminowany
Tani i dosyć wytrzymały. To dwie olbrzymie zalety, które decydują najczęściej o tym, że wybieramy właśnie ten rodzaj. Wyprodukowane w płyt laminowanych albo MDF-u są odporne na plamy i wysoką temperaturę (bardzo często ich krawędzie są wzmacniane listewkami metalowymi lub akrylowymi. Trzeba jednak uważać przy krojeniu i kontakcie z parą wodą. Ten pierwszy powoduje liczne zarysowania, a to drugie zmatowienie powierzchni.

Blat drewniany
Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych opcji, idealnie odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach i rustykalnie urządzonych kuchniach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę delikatność tego materiału w sensie jego konserwacji. O drewno trzeba dbać, olejować je lub woskować co jakiś czas. Decydując się na taką opcję weźmy to pod uwagę.
deskbackgrounds.net

Blat kamienny

Krojenie, gorące garnki, para wodna - z kamiennym blatem o nic nie trzeba się martwić. Może tylko o finanse podczas wykańczania wnętrza, bo jednak taka opcja kosztuje, to jedna z droższych opcji. Opłaca się jednak, bo to inwestycja na wiele lat. Kamienne blaty wyglądają surowo, nowocześnie i są ponadczasowe.

Blaty z aluminium

Blaty z aluminium są częściej spotykane w restauracjach i kuchniach profesjonalnych. W domach bardzo rzadko można ją spotkać, jest zwyczajnie zbyt surowa. Nie można jednak jej odmówić higieniczności, łatwości w użytkowaniu i zachowaniu czystości. Wilgoć czy zarysowania nie są im straszne. Można się jednak przyczepić do ich atrakcyjności wizualnej.
deskbackgrounds.net


A Wy jakie macie blaty w swojej kuchni?