wtorek, 16 października 2012

Kompleksowa realizacja - czy się opłaca?

Kompleksowa realizacja projektów polega na holistycznym opracowaniu inwestycji, zarówno pod względem konstruktorskim, jak i wykończeniowym. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także opłacalne, ponieważ zlecając nadzór nad wszystkimi pracami jednej firmie możemy uzyskać atrakcyjne rabaty. Główną zaletą takiego rozwiązania jest także możliwość prostego kontrolowania postępu prac. Planując zatem budowę lub remont powierzchni mieszkalnej warto rozejrzeć się za pracownią, która sfinalizuje naszą inwestycję od a do z.

Gwarantem pomyślnie ukończonej inwestycji jest poznanie jej przyszłego użytkownika. Tylko dzięki konkretnym informacjom o stylu i trybie życia mieszkańców ekipa będzie mogła spełnić komplet oczekiwań swoich klientów. Dlatego tak ważne jest, by wybrana przez nas firma nie bagatelizowała wstępnego rozpoznania dotyczącego przeznaczenia powierzchni oraz informacji o ludziach, którzy z tej powierzchni będą korzystać. Nieodzownym elementem sukcesu jest także przemyślany i dopracowany projekt, uwzględniający sugestie inwestorów oraz stosujący najnowocześniejsze technologie i procesy. Techniczne nowinki w połączeniu z doświadczeniem i kwalifikacjami architektów wnętrz mogą sprawić, że proces budowy pod klucz będzie bezbolesny i bezstresowy. A czy nie to jest właśnie głównym powodem wynajęcia pracowni zajmującej się kompleksową realizacją?

Wybierając wykonawców zawsze sprawdźmy ich zaplecze. Jeżeli dysponują własną pracownią architektoniczną oraz zakładem produkcyjnym to jest to dobry znak, że rozpatrujemy firmę, która poważnie i odpowiedzialnie podchodzi do realizacji zlecenia. Dużym atutem jest posiadanie także własnej ekipy wykończeniowej, specjalizującej się nie tylko w pracach remontowych, ale także świadczącej usługi z zakresu hydrauliki, elektryki itp. Ostatnio stawia się także na własne pracownie stolarskie, które wykonają dla nas meble na wymiar z całkowitym uwzględnieniem wizji projektanta.

Reasumując nasze rozważania pamiętajmy także, by zleceniobiorca przygotował dla nas kompletny kosztorys z uwzględnieniem środków przeznaczanych na prace budowlańców oraz potrzebne elementy i materiały (budowlane, wykończeniowe, dotyczące wyposażenia). Niezbędne jest także przedstawienie nam szczegółowego harmonogramu prac. Ułatwi to nam kontrolę postępów oraz przybliży szacunkowy czas ukończenia inwestycji.